KOSZULKI Z NADRUKIEM

Koszulki z nadrukiem to coraz chętniej zamawiany artykuł promocyjny.

Najczęściej oferowane są standardowe t-shirty czyli koszulki z krótkim rękawkiem z logotypem na piersi lub hasłem reklamowym formatu A4. Często dostępne są także koszulki polo.
Koszulki z nadrukiem wykorzystywane jako odzież robocza, gadżet reklamowy.

koszulki z nadrukiem

Rodzaje nadruków na koszulkach

W zależności od zastosowania, rodzaju koszulek, ilości kolorów w nadruku, rodzaju grafiki stosowane są różne rodzaje nadruków.
Najbardziej popularne są nadruki sitodrukowe, termosublimacyjne oraz nadruki za pomocą folii flex i flock.

Sitodruk

Najpopularniejszy sposób znakowania odzieży. Nie jest ekonomicznie uzasadniony w przypadku małej ilości koszulek z powodu konieczności przygotowania sit dla każdego koloru.
Idealny w przypadku dużych nakładów oraz niewielkiej ilości kolorów w nadruku. Charakteryzuje się dużą trwałością. Wykonywany ręcznie lub automatycznie.

Folie flex i flock

Specjalne folie dostępne w szerokiej gamie kolorów. Folie są precyzyjnie wycinane a następnie wprasowywane w materiał. Idealne dla małych nakładów i tam gdzie jest potrzebna personalizacja nadruków na koszulkach (np. numery startowe czy nazwiska zawodników).

Sublimacja

Nadruk przenoszony za pomocą prasy. Barwniki wnikają w materiał dzięki czemu jest niewyczuwalny i nie zmienia właściwości termoaktywnych odzieży. Może być wykonywany jedynie na koszulkach poliestrowych (idealny do koszulek funkcyjnych).

Zastosowanie koszulek z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem mogą pełnić różne funkcje:

  • koszulki reklamowe
  • odzież sportowa
  • odzież robocza

Rodzaje koszulek do zadruku

Nadruki mogą być wykonywane na wielu różnych typach koszulek: t-shirt (najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne), koszulki polo, koszulki z długim rękawem (longslave).