WIZYTÓWKI

Wizytówki to bez wątpienia najpopularniejszy artykuł sprzedawany w drukarniach internetowych.

Najczęściej zajmują pierwsze miejsce na liście produktów, znajduje się w sekcjach „polecane” „najlepiej ocenianie”, najchętniej kupowane”. Reklama wielu drukarni opiera się na promowaniu wizytówek.

wizytówki

Dlaczego wizytówki są najchętniej kupowanym produktem poligraficznym?

Bo każdy potrzebuje wizytówek. Mały przedsiębiorca, handlowiec, kurier, lekarz, kominiarz, menadżer, monter. Kupowane są przez firmy od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje. Klientami są także urzędy, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, przedstawiciele wolnych zawodów.

Tanie wizytówki

Dlaczego są takie tanie? Ponieważ jest to tak uniwersalny produkt sprzedawany jest często bez marży (lub nawet poniżej kosztów wytworzenia). Służy do przyciągnięcia klienta, który pozna drukarnię i będzie zamawiał w niej inne artykuły.
Dlatego w internecie można znaleźć tak dużo ofert tanich wizytówek.

Rodzaje wizytówek

Standardowe wizytówki drukowane są na matowym papierze kredowym o gramaturze 350g. Taki papier zapewnia wysoką jakość i odpowiednią sztywność. Często są dodatkowo uszlachetnianie poprzez laminowanie foliami – błyszczącą lub matową. Szczególnym rodzajem foliowania jest użycie folii soft-touch – folii matowej, które jest dodatkowo aksamitna w dotyku.

Oprócz standardowych papierowych kart w ofercie wielu drukarni znajdziemy mniej standardowe rozwiązania:

  • wielowarstwowe (multiloft)
  • plastikowe
  • drukowane na papierach ozdobnych
  • składane
  • nietypowe – przygotowywane według indywidualnych zamówień, charakteryzujące się nietypowym kształtem bądź zastosowanym materiałem.

Wielkość wizytówek

Najczęściej spotykamy 2 rozmiary:

  • 9 x 5 cm
  • 8,5 x 5,5 cm – często z zaokrąglonymi narożnikami – format wielkości karty kredytowej

Projekt wizytówki

Możemy przygotować samodzielnie lub zlecić przygotowanie grafikowi. Przygotowując samodzielnie warto przeczytać wytyczne danej drukarni odnośnie przygotowanych projektów. Większość drukarni nie zrealizuje zamówienia z projektu przesłanego w pliku Worda albo PowerPointa.

Druk wizytówek

Wizytówki drukowane są w tradycyjnej technologii offsetowej lub coraz popularniejszej cyfrowej. Jeśli wybierzesz odpowiednią drukarnię to jakość niezależnie od technologii będzie wysoka.

  • Druk cyfrowy umożliwia realizację małych nakładów i stosowanie personalizacji.
  • Druk offsetowy sprawdza się przy drukowaniu dużych nakładów

Gdzie zamawiać wizytówki?

Zawsze warto korzystać z usług dobrych drukarni internetowych. O tym czym się kierować przy wyborze drukarni czytaj tutaj